Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Szlifierki elektryczne do polerowania powierzchni lakieru

Polerki samochodowe stosowane są w przypadku detailingu do usuwania rys, obszarów zmatowiałych oraz ogólnej poprawy wyglądu powłoki lakierniczej.

Dzięki temu możemy przeprowadzić korektę, która przywróci blask karoserii, auta będzie prezentowało się dużo lepiej. Dostępnych jest wiele różnych modeli, będą to polerki rotacyjne oraz polerki, które wykonują ruch orbitalny.

Szlifierki elektryczne do polerowania powierzchni lakieru

Rodzaje polerek samochodowych

Podstawowe modele będą wykonywały jedynie ruch obrotowy, dzięki czemu uzyskamy dużą siłę, w ten sposób możemy pozbyć się skutecznie głębszych rys, jednak w tym przypadku warto mieć nieco więcej wprawy, ze względu na możliwość uszkodzenia powierzchni czy też nadmiernego podgrzania. Najpopularniejsze są polerki Dual Action, które wykonują ruch po elipsie, w tym przypadku można wybrać różne wielkości skoku, zazwyczaj od 8 do 15 mm. Poszczególne typy maszyn polerskich mogą być przeznaczone do różnych faz pracy, od bardziej agresywnego usuwania rys poprzez polerowanie, aż do wykończenia oraz nabłyszczenia karoserii.

Polerki charakteryzują się wieloma parametrami, będzie to prędkość obrotowa, warto wybrać model, który będzie posiadał możliwość regulacji prędkości. Duże znaczenie ma także ergonomia, prace związane z detailingiem mogą trwać wiele godzin, dlatego warto wybrać polerkę z wygodnym uchwytem, który również może posiadać możliwość różnych ustawień. Polerki specjalistyczne będą wymagały zastosowania odpowiednich głowic, gąbek polerskich czy też innego materiału, który będzie służył do polerowania powierzchni. Szlifierki mogą być przystosowane także do zastosowania krążków ściernych, z czego skorzystają blacharze czy lakiernicy, którzy będą chcieli zdjąć powłokę lakieru z elementów, który ma zostać następnie ponownie polakierowany. Dostępne są różne typy past polerskich, papier ścierny o różnej gradacji w rozmiarze przystosowanym do krążka, najczęściej będzie to 150 mm.

Wybór polerki nie zawsze jest łatwym zadaniem, wiele ciekawych informacji znajdziemy na stronie internetowej https://grupaurban.pl/szeroki-wybor-szlifierek-elektrycznych-wykorzystywanych-do-polerowania-i-szlifowania/. Dostępne są również polerki o mniejszej średnicy, które można wykorzystać w przypadku polerowania mniejszych elementów, listew czy też przykładowo reflektorów.