Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Wysokiej jakości glazura imitująca kamień

W kuchni oraz w łazience na ścianach układamy często glazurę, jest to najpopularniejszy rodzaj płytek.

Obecnie stosuje się także inne rodzaje ceramiki, przykładowo terakotę, jednak są to nieco grubsze płytki, nie zawsze pasują do ogólnego zamysłu architektonicznego. Możemy wybrać bardzo interesujące kolory, dobrym przykładem jest seria płytek Egen Hope, które występują w różnych kolorach, możemy wybrać odcienie zielone, niebieskie czy też beżowe. Są to bardzo interesujące płytki o kolorystyce nieregularnej, które z pewnością wprowadzą wyjątkowy nastrój do pomieszczeń.

Wysokiej jakości glazura imitująca kamień

Wyjątkowe płytki Egen Hope na ścianę

Glazura jest bardzo dobrym materiałem na ściany ze względu na niską wagę, jest to materiał otrzymywany z mieszaniny gliny, krzemionki, barwników, innych materiałów mających na celu utwardzenie struktury. Glinka jest następnie wypalana, poddawana odpowiednim obróbce, dzięki czemu możemy korzystać z ceramiki łazienkowej. Glazura najczęściej posiada specjalną powłokę szkliwioną, która nadaje jej połysk. W przypadku glazury możemy wykorzystać różne kolory, różne wzory, wybór jest bardzo duży. Warto jednak pamiętać, iż glazura nie jest odporna na uszkodzenie, zatem nie będziemy jej układali na podłodze.

Płytki Egen Hope to bardzo interesująca glazura, płytki charakteryzują się w rozmiarami 7,5 x 30 cm, jest to płytka błyszcząca, gatunek pierwszy, zatem mamy pewność, iż będzie to płytka wytrzymała, która będzie piękną ozdobą naszego domu. Powierzchnia płytki jest błyszcząca, zatem jeżeli chcemy uzyskać ciekawy efekt, płytkę Egen Hope możemy połączyć ze szkłem, różnego rodzaju elementami wykończenia w kolorze srebrnym lub złotym, co sprawi iż poszczególne elementy będą bardzo dobrze się dopełniały. Płytka może być łączona także z innymi płytkami przypominającymi kamień, może tworzyć bardzo interesujące zestawienia również z płytkami w kolorach jednolitych. Dzięki temu możemy stworzyć ciekawe aranżacje w łazience czy też w kuchni.

Płytki Egen Hope możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/HOPE/8055, są to płytki, które z pewnością zadowolą osoby, które będą poszukiwały płytek o wyglądzie kamienia, o kształtach i kolorach nieregularnych. Dzięki temu stworzymy bardzo interesującą kolorystykę, możemy także dobrać do nich płytki gresowe w podobnych odcieniach, lub też postawić na kolorystykę, która będzie kontrastowała ze ścianą.