Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog Rozrywka Turystyka

Jak spędzić miło czas we dwoje?

Rutyna, codzienny natłok obowiązków i brak czasu dla siebie? A może to po prostu brak pomysłu? Przedstawiamy super pomysły na wspólne spędzanie czasu z drugą połówką.
1.

Wypad za miasto.
Spędzenie czasu na łonie natury, piknik, a może pieszy spacer po górach? Możliwości jest mnóstwo. Dla tych, którzy wolą spokojniejsze sposoby na spędzanie czasu też jest patent. Naładujcie laptopa lub tablet, ściągnijcie kilka filmów (tylko ostrożnie, bo nie jest to do końca legalne), złóżcie tylne siedzenie, znajdźcie miejsce z pięknym widokiem i zróbcie tam filmową noc. Poduszki, kołdra i koce są obowiązkowe. Odpowiedni klimat pomogą zapewnić na przykład lampki choinkowe na baterie. Bądźcie twórczy!
2. Powiedz mi co czytasz, a ja powiem ci kim jesteś.
Fraza już oklepana, ale nie ma nic lepszego niż dzielenie się ze sobą sympatią do bohaterów. Uważajcie, żeby nie zabierać sobie książki, bo może to doprowadzić do rozpadu relacji oraz wojny, która będzie trwać do śmierci. Najlepiej wybrać dwa tytuły. Jedna osoba czyta jedną książkę, a druga drugą. Jak spędzić miło czas we dwoje?

Po przeczytaniu następuje wymiana.

Dzielcie się ze sobą przeżyciami, nawet tymi negatywnymi. Przecież nie ma lepszego spoiwa dla związku i przyjaźni niż nienawiść do tych samych osób. A zawsze lepiej skupić te uczucia na postaciach fikcyjnych.
3. Pozwólcie sobie na chwilę ciszy.
Uznajcie to za wyzwanie. Poświęćcie od czasu do czasu około 20 minut na posiedzenie ze sobą w ciszy. Patrzcie sobie w oczy, myślcie, jak dobrze, że druga osoba tu jest. Jest to jeden z najbardziej intymnych momentów w życiu. Po prostu cieszcie się sobą.
4. Pójdźcie na spacer do ikei…
Albo innego, dużego sklepu meblowego. Tak, wiemy, może wydawać się to niezbyt przyjemne, ale na samym początku musicie ustalić, że idziecie tam się dobrze bawić, a nie kupować kolejne, nieprzydatne rzeczy. Wejdźcie do każdego zaaranżowanego pokoju, udawajcie, że gotujecie w każdej z kuchni, zainscenizujcie poranną toaletę w każdej łazience. Jest to na pewno niekonwencjonalny pomysł, ale może warto spróbować?