Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Biznes Blog Finanse

Ile zarabia kosmetyczka?

Kosmetyczka, mimo powszechnej opinii musi posiadać szeroką wiedzę.

Swoimi działaniami bowiem może łatwo zaszkodzić klientom, a żeby tego uniknąć musi rozpoznać typ skóry, jej potrzeby i dobrać odpowiednie zabiegi. Lista usług, które może wybrać jest bardzo długa i cały czas pojawiają się na niej kolejne rzeczy. Ile więc zarabia taka osoba?
Wszystko zależy od tego, jakie usługi proponuje. Kwoty są mocno zróżnicowane. Najgorzej opłacane kosmetyczki otrzymują mniej niż 1774 zł, ale jest to grupa jedynie 25% przedstawicieli tego zawodu. Średnie zarobki to 2096 zł, a w najlepszych przypadkach wysokość wynagrodzenia sięga nawet kwoty powyżej 2654 zł. Wszystkie podane stawki to kwoty netto, gdyż pozwala to najlepiej zobrazować sobie, ile można zarobić w tym zawodzie.
Zarobki, jak w każdej branży, zależą też od miejsca pracy. Na najwyższe kwoty mogą liczyć osoby, które wybrały sobie miasta takie jak Warszawa, Sopot lub Gdynia. Najniższe zarobki notuje się w województwach śląskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.
Ile zarabia kosmetyczka?

Jak zostać kosmetyczką?

Aby pracować w tym zawodzie trzeba ukończyć szkołę branżową, technikum o odpowiednim kierunku lub kursy kwalifikujące. Jako, że jest to zawód rzemieślniczy, można ubiegać się o tytuł czeladnika oraz mistrza. Ważne jest zdobywanie doświadczenia oraz ciągłe rozszerzanie swojej wiedzy i umiejętności.
Jako, że jest to praca z klientem, należy pamiętać o kilku cechach niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Chodzi tutaj przede wszystkim o empatię, cierpliwość i otwartość. Ważne jest także wzbudzanie zaufania klientów.
Jeżeli chodzi o wymagania stawiane kandydatom przez pracodawców, widać tutaj przede wszystkim wykształcenie kierunkowe i doświadczenie. Zaangażowanie, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy z klientem oraz profesjonalizm są jednymi z najbardziej cenionych przez pracodawców cech.
Aby odnieść jak największy sukces nie można spoczywać na laurach. Ciągły rozwój i rozszerzanie oferty jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Możliwości pracy jest dużo, można zatrudnić się w większym salonie kosmetycznym, otworzyć własny, albo nawet dojeżdżać bezpośrednio do klientów.