Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Biznes Blog Finanse

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Wyjaśniamy!

Wiele rat, wiele banków.

Opłata każdego z osobna może być męcząca. Jednak można połączyć to w jeden kredyt konsolidacyjny i oszczędzić czas każdego miesiąca. Wystarczy wybrać bank z którym chcielibyśmy związać się taką umową i załatwić wszystkie formalności.

Kredyt konsolidacyjny: co to jest?

Jest to kredyt gotówkowy, który polega na pożyczeniu przez bank odpowiedniej kwoty, dzięki czemu można spłacić swoje inne pożyczki i zobowiązania. W praktyce odbywa się to poprzez spłacenie należności bezpośrednio przez bank dokonujący konsolidacji. Klient nie otrzymuje więc środków na swoje konto, ale może wnioskować o środki na dowolny cel. Wydanie ich zależy jednak od sytuacji osoby wnioskującej.
Można połączyć wszystkie swoje zobowiązania, albo wybrać jedynie te, które są tego wart. Zazwyczaj rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa od sumy wszystkich rat poprzednich kredytów. Połączenie swoich zobowiązań pozwala na większą kontrolę nad wydatkami, ale często wiąże się z możliwością negocjacji warunków, które w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się bardziej opłacalne.
Przed przyznaniem kredytu, bank, sprawdza sytuację finansową oraz zdolność kredytową klienta. Możliwe jest odrzucenie wniosku, tak samo, jak w przypadku innych pożyczek.
Co to jest kredyt konsolidacyjny? Wyjaśniamy!

Co może podlegać konsolidacji?

Skonsolidować można kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne oraz kredyty samochodowe. Niestety nie ma możliwości ponownego skonsolidowania kredytów konsolidacyjnych, ale także kredytów mieszkaniowych, pożyczek hipotecznych, kredytów w rachunku bankowym oraz kart kredytowych.
Zalety kredytów konsolidacyjnych.
Wszyscy, którzy mieli kiedyś więcej niż jedno zobowiązanie wymagające terminowych spłat na raz wiedzą, że ciężko jest przypilnować każdej z tych dat. Kredyt konsolidacyjny spłacany jest jedną ratą w miesiącu, a co za tym idzie, łatwiej jest o nią zadbać w ferworze codziennych obowiązków. Dodatkowo rata jest zazwyczaj niższa, co jest świetną opcją dla osób, które straciły jedno ze źródeł dochodu lub planują większe wydatki.