Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Czym zajmuje się protetyka dentystyczna?

Zadaniem protetyki jest rekonstrukcja utraconych zębów przy pomocy stałych lub ruchomych uzupełnień.

W wielu przypadkach zastosowanie takiego rozwiązania jest kluczowe. Wszelkie ubytki w zębach mogą mieć wpływ na sąsiednie zęby i cały zgryz. Nawet jeśli nie są bolesne, ani nie przeszkadzają w spożywaniu posiłków, nie należy ich lekceważyć. Sąsiadujące zęby mogą zacząć się przemieszczać, prowadząc do zmian w zgryzie. To z kolei może prowadzić do zmian w stawach skroniowo-żuchwowych. Co więcej, brak kilku zębów może nawet zmienić nasz profil twarzy. Z pewnością nie należy tego bagatelizować. Ma to wpływ nie tylko na walory estetyczne, ale może powodować realne problemy z przeżuwaniem czy nawet z pracą przewodu pokarmowego. Dlatego najlepiej każdy taki przypadek niezwłocznie skonsultować ze specjalistą w dziedzinie protetyki.

Czym zajmuje się protetyka dentystyczna?

Postaw na doświadczenie i technologię

Szukając usług protetyka w Łodzi czy innych większych miastach, mamy możliwość wyboru spośród znacznej liczby ofert. Dlatego warto wybrać gabinet, który stawia na specjalizację i zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów. Równie istotne jest też to, jakiej klasy sprzętem dysponuje placówka. Tylko dzięki synergii sprzętu i personelu możliwe jest świadczenie usług na odpowiednim poziomie. Zapewnienie komfortu pacjentom jest równie ważne jak sama jakość zabiegów. W dzisiejszych czasach jeśli wizyta nie spełni oczekiwań, pacjent z pewnością nie wróci już do danego gabinetu.

Do najczęstszych przyczyn utraty zębów należy próchnica, a także choroby dziąseł. Warto mieć świadomość tego, jakie postępy poczyniła współcześnie stomatologia, a w szczególności protetyka, która jest jej specjalizacją. Dzięki temu nowoczesne protezy są znacznie lepiej dobrane i bardziej komfortowe. Oprócz protez stałych i ruchomych mamy do wyboru także wersję kombinowaną. Zazwyczaj dobre rezultaty otrzymuje się poprzez uzupełnienie stałe.