Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Jak skutecznie przechowywać jabłka w chłodni

Aby sprostać wymaganiom przechowywania wszelkiego rodzaju produktów spożywczych, chłodnie posiadają różne sekcje utrzymywane w różnych warunkach środowiskowych.

Należy zauważyć, że jabłka, gruszki, śliwki, pigwa pospolita czy pomidor wymagają różnych temperatur oraz wilgotności powietrza podczas przechowywania, aby zachowały jakość i świeżość.

Jak skutecznie przechowywać jabłka w chłodni

Dłuższe przechowywanie jabłek w chłodniach

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i świeżości produktów spożywczych, chłodnie mają również inne zalety. Ochrona przechowywanych produktów przed zepsuciem to ogromne zadanie. Gdyby nie istniały magazyny chłodnicze, firmy produkcyjne i rolnicy mogliby ponieść ogromne straty, ponieważ większość centrów produkcyjnych nie znajduje się w pobliżu miejsca docelowego. Wraz z rozwojem branży logistycznej wzrosło również zapotrzebowanie na magazyny chłodnicze do przechowywania warzyw i owoców.

Chłodnie są niezbędne, ponieważ pomagają przedłużyć okres przydatności do spożycia świeżych towarów po zbiorach. Są również skuteczne w zmniejszaniu ilości odpadów i wydłużaniu czasu wprowadzania tych produktów do obrotu. Konsumenci mają zatem dostęp do produktów sezonowych, jak warzywa i owoce, przez cały rok. Jabłka przechowywane w chłodniach w odpowiednich warunkach zachowują swoją jakość i smak przez bardzo długi czas. Jabłka, które mają być przechowywane, powinny być również zebrane w odpowiednim czasie.

Na stronie https://fruitsmart.pl/przechowywanie-jablek/ znajdziemy wiele porad dotyczących przechowywania jabłek w chłodniach, dobrania optymalnej temperatury oraz wilgotności, aby owoce zachowały świeżość, smak i aromat, nie wyschły i nie zwiędły. Optymalna wilgotność przechowywania owoców i warzyw to również zmniejszenie ryzyka powstawania pleśni czy procesów psucia się produktów. Należy również ograniczyć wydzielanie etylenu, który jest odpowiedzialny za szybsze dojrzewanie przechowywanych owoców i warzyw. Możemy do tego wykorzystać preparat spowalniający, hamujący dojrzewanie FruitSmart, co przełoży się na dłuższe przechowywania.