Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Botki to obuwie, które pasuje do każdej stylizacji

Botki, czyli buty za kostkę, są kompromisem między stylowym a funkcjonalnym obuwiem, ponieważ masz część wsparcia kostki tradycyjnego buta, odpowiednią wysokość chroniącą stopy przed chłodem, ale możesz nosić je w pomieszczeniu bez przegrzania stóp.

Jest to obuwie, które najlepiej sprawdzi się wiosną i jesienią, ale znajdziesz również modele, które możesz nosić wieczorem do letniej sukienki.

Botki to obuwie, które pasuje do każdej stylizacji

Jak dopasować botki damskie?

Botki płaskie lub na obcasie to podstawa jesienno-zimowej i wiosennej garderoby dla kobiet. Utrzymują stopy w cieple, suchości i zapewniają praktyczny, gotowy zestaw do ubrania na wiele okazji, ponieważ możesz je nosić niemal do wszystkiego. Ale kiedy buty nie pasują prawidłowo, nie wyglądasz ani nie czujesz się w nich dobrze. Źle dopasowane obuwie może prowadzić do poważnego bólu i dyskomfortu, prawie całkowicie niwecząc cel noszenia botków. Jako buty jesienne i zimowe zaprojektowane w celu ochrony stóp przed chłodem, botki damskie nie przypominają innych stylów obuwia. Przede wszystkim botki to obuwie sięgające do kostki lub za kostkę, więc możesz nie wiedzieć, jak prawidłowo dobrać odpowiedni rozmiar dla siebie.

Dobór odpowiednich botków zależy od wielu czynników, w tym stylu butów, ich wysokości i rodzaju skarpet, które chcesz do nich nosić. Żadne buty nie powinny być zbyt luźne ani zbyt ciasne. Jeśli są zbyt luźne, podczas chodzenia pięta będzie poruszać się w górę i w dół w bucie. Może to spowodować nadmierną pronację, ból pięty, zapalenie powięzi i inne bolesne dolegliwości. Jeśli buty są zbyt ciasne, mogą powodować otarcia, pęcherze, modzele lub inne problemy. Tak czy inaczej, oznacza to niewygodę i ból stóp podczas noszenia niedopasowanego obuwia.

Botki powinny być dopasowane do podbicia i śródstopia, utrzymując stopę na miejscu. Ponieważ wiele modeli butów jest bardziej obszernych niż zwykłe buty, ważne jest, aby dobrze przylegały do stopy. Wiele modeli botków damskich kupisz na stronie https://born2be.pl/botki-damskie. Buty nigdy nie powinny być ciasne, aby sprawiały wrażenie niewygodnych. Weź pod uwagę, że modele skórzane nieco się rozejdą, ale jeśli twoje palce uciskają przód buta, rozmiar jest zbyt mały.