Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Fungicydy w rzepaku ozimym – istotne informacje

Uprawa rzepaku stanowi istotne znaczenie dla wielu gospodarstw rolnych.

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ rzepak jest rośliną wykorzystywaną do produkcji różnego typu olejów oraz innych produktów o charakterze spożywczym. Oczywiście ważne jest zadbanie o zapewnienie optymalnych warunków rozwoju upraw rzepaku. Między innymi istotna kwestia to zapewnienie ochrony wzrastającego rzepaku przed różnymi negatywnymi czynnikami. Dość poważny problem stanowią choroby wywoływane przez grzyby, którym należy zapobiegać.

Fungicydy w rzepaku ozimym – istotne informacje

Stosowanie fungicydów w rzepaku ozimym

Jeśli chodzi o efektywne metody walki z niechcianymi grzybami wywołującymi choroby w rzepaku ozimym to trzeba między innymi zainteresować się używaniem odpowiednich produktów chemicznych. W tym przypadku mamy do czynienia z fungicydami. Takie substancje oferują skuteczne działanie w zakresie likwidacji różnych odmian grzybów w uprawach rolnych. Część takich wyrobów oferuje działanie ogólne, podczas gdy inne likwidują tylko konkretne grzyby. Najczęściej takie substancje są stosowane jako opryski nad polami, które pokrywają i chronią ogromne obszary upraw.

Mówiąc o fungicydach trzeba pamiętać, że takie preparaty zapewniają efektywną ochronę rzepaku ozimego zabezpieczając przed rozwijaniem się różnych grzybów i schorzeń, które są przez nie wywoływane i atakują łodygi, nasiona, pędy czy też korzenie. Dość często fungicydy stosuje się zapobiegawczo w uprawach rzepaku ozimego, ale istnieją też preparaty, które działają selektywnie i można rozpylać je nad uprawami już po wykryciu konkretnych grzybów, a także schorzeń.

Uzyskanie dostępu do fungicydów przeznaczonych do stosowania w uprawach rzepaku ozimego, nie stanowi obecnie większego problemu na obszarze Polski. Takie produkty mogą być zamawiane u wielu producentów, a także sprzedawców. Wiele informacji na ich temat można znaleźć w sieci, na przykład na stronie https://innvigo.com/zabiegi-fungicydowe-rzepak-ozimy/. Można więc śmiało stwierdzić, że poszukiwanie fungicydów o konkretnym działaniu nie jest trudne. Podobnie dzięki Internetowi możliwe jest znalezienie różnych zaleceń, informacji, jak również opinii powiązanych z takimi fungicydami.