Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Wskazówki, jak upiększyć swój ogród

Jeśli zastosujesz te zasady ekologicznego ogrodnictwa, przyniesiesz szczególnie pozytywne efekty dla swoich roślin i planety.

Motywacja do dbania o swój ogród i chęć włożenia w to trochę czasu i wysiłku to wspaniała rzecz. To bardzo dobra rzecz. Jednak zawsze istnieją sposoby na nauczenie się nowych umiejętności i doskonalenie posiadanych. Czytaj dalej, aby uzyskać sugestie.Sadź warzywa i kwiaty pochodzące z Twojej okolicy. Te rośliny będą rosły lepiej przy mniejszym nakładzie pracy niż rośliny, które nie są rodzime. Również rodzime rośliny nie będą wymagały dużego dodatkowego podlewania, ponieważ generalnie dostosują się do ilości opadów typowych dla tego obszaru. Zmniejszy to również Twoje zapotrzebowanie na pestycydy i nawozy, ponieważ rośliny będą w stanie poradzić sobie z glebą i szkodnikami w Twojej okolicy.Wykorzystaj starą torbę golfową do noszenia w ogrodzie narzędzi, takich jak łopaty i grabie. Zaoszczędzisz dużo czasu i wysiłku (i będziesz miał wymówkę na nową torbę golfową!). Torba utrzyma je wszystkie razem, więc nie będzie też więcej zgubionych narzędzi. Wiele toreb golfowych ma nawet stojak, w tym przypadku nie musisz się martwić, że się przewróci i spowoduje wypadek.Zorganizuj swój ogród tak, aby wszystkie rośliny były przez większość czasu wystawione na działanie słońca. Twój dom lub drzewa rzucają cień: pamiętaj, że te cienie poruszają się w ciągu dnia. Najlepiej, aby rośliny były wystawione na słońce rano i po południu, ale nie około południa, szczególnie w okresie letnim.Kiedy zajmujesz się ogrodnictwem, upewnij się, że masz dobre rękawice ogrodnicze. Wskazówki, jak upiększyć swój ogród

Ogrodnictwo jest trudne dla twoich rąk.

Ciernie i ostre gałęzie mogą zranić dłonie, jeśli nie są chronione rękawiczkami. Czasami nie możesz zobaczyć, co jest w krzaku, gdy włożysz tam rękę, aby przyciąć. Noszenie pary rękawic ogrodniczych sprawi, że twoje ręce nie zostaną zranione.Kiedy pracujesz w swoim ogrodzie, pamiętaj, aby zostawić modliszkę w spokoju. Owady te to zręczne drapieżniki, które opiekują się dowolną liczbą szkodliwych szkodników. Ponadto te modliszki w żaden sposób nie szkodzą Twojemu ogrodowi, więc pozwól im zająć się swoją pracą, chroniąc Twój ogród przed szkodnikami.Jednym z najlepszych sposobów na maksymalizację korzyści płynących z ogrodu jest nauczenie się, jak to zrobić. Konserwy w kąpieli wodnej to skuteczny sposób na przechowywanie świeżych warzyw przez bardzo długi czas i nie jest to trudne do nauczenia się, jak to zrobić. Polega ona na zanurzeniu słoików z domowymi przysmakami z ogrodów w kąpieli ledwo wrzącej wody. Pozwoli to zachować warzywa do roku lub dłużej.Podlewaj zioła doniczkowe! Dobrze podlewaj zioła doniczkowe, ale nie podlewaj zbyt mocno, co jest częstym błędem. Szałwia, tymianek, rozmaryn i estragon nie przerażają nieco suche środowisko. Z kolei mięta, szczypiorek i pietruszka wymagają stałej wilgoci. Upewnij się, że pojemnik ma odpowiednie otwory drenażowe i ułóż warstwę żwiru na dnie doniczki jako warstwę drenażową. Gwarantuje to, że woda nie wypływa prosto.Jesteś teraz wyposażony w pewną wiedzę i nowe umiejętności, aby zastosować się do własnego ekologicznego ogrodu. Dobrze dla ciebie! Te sugestie mogą pomóc początkującym zacząć i mogą dać doświadczonym ogrodnikom więcej technik do pracy. Zawsze możesz skorzystać z nauki! Nauka czegoś nowego zawsze może pomóc w każdym hobby.