Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Wskazówki i porady, jak uzyskać najlepszy ekologiczny ogród

Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju nowe i przydatne gadżety ogrodnicze, opracowane przez ludzi, którzy kochają ogród.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących najnowszego sprzętu ogrodniczego na rynku oraz tego, jak może on ułatwić i uprzyjemnić pracę w ogrodzie. Styl ogrodniczy zawsze można udoskonalić.Twoje rośliny będą lepiej reagować na stopniowe zmiany środowiska. Pierwszego dnia, gdy przeniesiesz swoje rośliny, powinieneś pozwolić im siedzieć w bezpośrednim świetle słonecznym tylko przez kilka godzin. Przez cały tydzień powinieneś stopniowo zwiększać, jak długo masz je na zewnątrz. Pod koniec tygodnia rośliny powinny powitać nowy dom.Podziel swoje byliny, póki wciąż wyglądają zdrowo. Najlepiej podzielić bylinę pod koniec sezonu wegetacyjnego, w którym osiąga swój szczyt. Gdy roślina zacznie zarastać, na środku rośliny zaczną zamierać łodygi i słabsze kwiaty. Pozwalanie bylinom na zbyt długi wzrost może również prowadzić do wyprzedzania przez nie sąsiednich roślin.Nie pozwól, aby ogród pozostał bez wody. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania co do codziennego podlewania ogrodu po pracy, ale życie staje na przeszkodzie i to koniec ogrodu. Zainstaluj system zraszania, aby zapewnić wystarczającą ilość wody w ogrodzie. Chociaż zwiększa to koszty ogrodu, wygoda jest warta swojej ceny.Kupując młode drzewa z gołymi korzeniami, utrzymuj bryłę korzeniową wilgotną, aż będziesz gotowy do sadzenia. Jeśli korzenie wyschną, drzewo osłabnie lub umrze. Powinieneś posadzić drzewo, gdy tylko przyniesiesz je do domu. Jeśli nie możesz, połóż drzewo na boku i przykryj korzenie wilgotnym mchem torfowym, a następnie przykryj korzenie plandeką.Doskonałym sposobem na przechowywanie smakołyków z przydomowego ogrodu jest ich zamrażanie w małych partiach. Wskazówki i porady, jak uzyskać najlepszy ekologiczny ogród

Używanie małych zamykanych plastikowych torebek i krojenie niewielkich ilości świeżych warzyw co kilka dni pomoże przechowywać dodatki z ogrodu.

Wystarczy włożyć torebkę i wrzucić do zamrażarki, a pakiety można dodawać w dowolnym momencie do zup i makaronów przez cały rok.Kiedy kupujesz nowe rośliny do swojego ogrodu, upewnij się, że spełniasz ich wymagania dotyczące słońca. Niektóre rośliny preferują miejsca nisko nasłonecznione i zacienione, podczas gdy inne wymagają pełnego nasłonecznienia, aby dobrze się rozwijać. Nadanie roślinom niewłaściwego poziomu światła może spowodować ich zbyt szybkie więdnięcie i śmierć.Jeśli nie masz dużo powierzchni do ogrodnictwa, spróbuj użyć krat lub słupków w swoim ogrodzie. Pozwolenie niektórym warzywom wyrosnąć na kratę lub słupek, zamiast rozłożyć się na ziemi, pozwoli ci urosnąć więcej na metr kwadratowy. Możesz to zrobić z pomidorami, groszkiem i fasolą pnącą.Stwórz ciepło ze złotymi lub żółtymi liśćmi. Wizualna żywotność i ciepło emanuje ze złocistych i żółtolistnych liści. Szczególnie efektownie sprawdzają się w zacienionych miejscach, dając iluzję światła i głębi. Pięknie komponują się z fioletowymi kwiatami lub ciemnobrązowymi liśćmi. Dobry wybór to Caryopteris 'Worcester Gold’, Viburnum 'Aureum’, różne Hosty i Spirea 'Gold Flame’.Sadź w cieniu. Wszystkie rośliny potrzebują światła, aby przetrwać, ale nie wszystkie potrzebują mocnego słońca. Rośliny pochodzące z obszarów leśnych są szczęśliwe, gdy są chronione przed promieniami słonecznymi. W zacienionym ogrodzie jest wiele roślin, w tym Hosta, Cyclamen, Foxglove, Helleborus, Japanese Anemone i Ajuga. Sadząc je, będziesz mieć całoroczny pokaz kolorów nawet w najbardziej zacienionych ogrodach.Jeśli jesteś doświadczonym ogrodnikiem, ale zwykle używasz tylko swoich zaufanych narzędzi, możesz być zaskoczony, gdy znajdziesz nowe innowacje, bez których nie będziesz mógł żyć. Doświadczeni ogrodnicy nie będą mogli odmówić atrakcyjności niektórych z tych najnowszych gadżetów.