Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Styl skandynawski w sypialni – elegancja i wygoda

Sypialnia to serce naszego domu.

To miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy naszą życiową energię. Wydaje się, że skoro tylko tam śpimy, nie jest aż tak ważne. Nic bardziej mylnego. Dobrze urządzona sypialnia wpłynie na komfort snu i pomoże nam utrzymać dobry nastrój przez cały dzień. Jeśli chcemy każdego dnia budzić się w lepszym humorze, zadbajmy o wszystkie szczegóły. Harmonijne, stonowane i spójne stylowo wnętrze pomoże nam wypocząć i dobrze zacząć dzień pełen wyzwań. Jak uzyskać taki efekt? Odpowiedzią może być styl skandynawski. Sprawdźmy, jak wygląda to w praktyce.

Jasne kolory i dużo naturalnego światła

Styl skandynawski stawia na proste i praktyczne rozwiązania. Podstawą jest wpuszczenie do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, zrezygnujmy zatem z firan czy grubych zasłon. Doda to pomieszczeniu także przestronności. Jeśli chodzi o kolory, możemy postawić na biel, odcienie szarości lub beżu. Dobrze urządzona sypialnia w stylu skandynawskim pomoże ukoić nerwy po ciężkim dniu, pełnym wrażeń. To twoja oaza spokoju i relaksu.

Styl skandynawski w sypialni - elegancja i wygoda

Proste, naturalne materiały i kontrastujące dodatki

Prostota w podejściu do aranżacji nie oznacza wcale, że wnętrze ma być surowe. Kluczem do sukcesu jest pragmatyzm, ale tak naprawdę tylko od nas zależy, jakie dodatki wybierzemy. Przy jasnych barwach świetnie będą się prezentować ciemne, a nawet czarne elementy. Ożywią całość i dodadzą wnętrzu charakteru. Urządzona w ten sposób sypialnia może być naprawdę stylowa i elegancka. Dodatkiem, który dobrze się sprawdzi, a przy tym będzie naprawdę praktyczny, jest duże lustro. Doda wnętrzu głębi i pomoże zadbać o odpowiedni wygląd.

Dobierając meble do sypialni, stawiajmy na naturalne, nawet nieco surowe materiały, przede wszystkim drewno. Oprócz kluczowego mebla, czyli łóżka, warto zdecydować się na prostą szafę lub komodę. Obok łóżka znajdzie się miejsce na nocny stolik z lampką. Jeśli rozmiar pomieszczenia na to pozwala, możemy wstawić do sypialni także wygodny fotel. Wygoda przede wszystkim!