Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Dlaczego warto zdecydować się na sesję ciążową?

Sesje ciążowe, pomimo sukcesywnego wzrostu popularności, nadal budzą skrajne emocje. Dla jednych to cenna pamiątka z wyjątkowego okresu w życiu, dla innych z kolei wkroczenie w intymną sferę, przeznaczoną wyłącznie dla bliskich osób. Aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji, podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na sesję ciążową i w jaki sposób przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia.

Pamiątka dla przyszłych pokoleń, czyli dlaczego warto uwiecznić ciążę na fotografii?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu. Przez kolejne miesiące zmienia się nie tylko ciało, ale również upodobania, potrzeby i postawa kobiety, która przygotowuje się do wejścia w rolę matki. To czas zmian, ważnych decyzji, ale również i wielkiej radości, związanej z pojawieniem się dziecka. Nic dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na uwiecznienie tych wyjątkowych momentów na profesjonalnych zdjęciach. Takie sesje ciążowe i rodzinne w Trójmieście, czy w innym punkcie na mapie, to pamiątka nie tylko dla rodziców, ale również i dla dziecka, o czym doskonale wie Fotograf ślubny EnRoute Gdańsk – fotografia ślubna, ciążowa i rodzinna, ul. Myśliwska 78, 80-283 Gdańsk, tel. +48 602 188 669, oferując swoim klientkom możliwość zamknięcia w fotografii najpiękniejszych chwil w życiu.

To właśnie sesja ciążowa pokazuje radość z nadchodzących narodzin, bliskość, czułość i piękno niepowtarzalnych momentów. Taka emocjonalna pamiątka z pewnością przyczyni się do wielu wzruszeń, gdy będziemy już trzymać w ramionach własne dziecko, wracając z sentymentem do czasów oczekiwania. To również wyjątkowa szansa, by uwiecznić dla kolejnych pokoleń jeden z najważniejszych okresów w życiu rodziny.

Z rodziną czy bez – jak zorganizować sesję ciążową?

Wiele kobiet zastanawia się z pewnością czy tzw. sesja brzuszkowa przeznaczona jest wyłącznie dla przyszłej matki, czy też w spotkaniu z fotografem mogą uczestniczyć również pozostali członkowie rodziny. Rzeczywistość pokazuje, że towarzystwo bliskich osób stanowi realne wsparcie, dzięki któremu przyszła mama czuje się pewnie i swobodnie. Wspólne zdjęcia to wyjątkowa pamiątka, do której wszyscy będą z pewnością wracać z sentymentem.

Dodatkowo taka sesja to również czas wyśmienitej zabawy i niezwykle potrzebnego w tym okresie relaksu. Jak wiadomo, ciąże bywają różne. Nieustanna troska o zdrowie dziecka czy lęk przed nadchodzącym porodem oraz dolegliwości, związane z tym okresem, mogą zdeterminować codzienność kobiety, obniżając komfort funkcjonowania. Spotkanie z fotografem rodzinnym pozwala z kolei na oderwanie się od rzeczywistości, zapomnienie o niedogodnościach i dyskomforcie, przywołując uśmiech i dając jednocześnie chwilę radosnego odpoczynku w gronie najbliższych osób.

Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Sesja ciążowa to wyjątkowy czas dla kobiety. Wiedzą o tym wszystkie przyszłe matki, które zdecydowały się uwiecznić na fotografiach ten niesamowity okres. Natłok obowiązków, pogarszające się samopoczucie czy konieczność domknięcia wielu spraw przed rozwiązaniem sprawiają, że zapominamy o sobie, pozbawiając się jednocześnie szansy na celebrowanie wyjątkowych chwil. Taką możliwość daje natomiast profesjonalna sesja, w której to właśnie przyszła mama staje w centrum zainteresowania. To czas, w którym można bez wyrzutów sumienia zadbać o idealny makijaż, odwiedzić salon fryzjerski i skupić się nieco na swoim wyglądzie.

Obecność męża czy partnera pozwala z kolei poczuć na sobie wzrok kochającej osoby, jej troskę i podziw dla codziennej walki o nowe życie, które przyszła matka nosi pod swoim sercem. To właśnie dlatego wielu fotografów stawia na komfort i swobodę, zalecając swoim klientkom codzienne stylizacje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na sesję ciążową wybrać zwiewną suknię, wprowadzającą wyjątkowy klimat do pamiątkowych fotografii.

Sesja ciążowa — wyjątkowa pamiątka czy zbędny wydatek?

Pomimo wzrostu popularności tego rodzaju sesji, nie wszystkie kobiety decydują się upamiętnić na profesjonalnych fotografiach okres oczekiwania na narodziny dziecka. Z takiej oferty często rezygnują przyszłe mamy, których ciąża wiąże się z pogorszonym samopoczuciem i typowymi dolegliwościami, choć nie stanowi to reguły. Warto więc rozważyć wszystkie argumenty, traktując spotkanie z fotografem jako szansę dobrej zabawy, bez przymusu i lęku o efekty współpracy.