Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog Rozrywka Turystyka

Gdzie na urlop w zimę?

Zima, czyli święta i nowy rok.

Coraz popularniejsze jest wykorzystywanie wolnych dni w tym okresie na zwiedzanie świata i spędzenie czasu za granicą. Jednak który kierunek wybrać?
Coś dla osób, które lubią zimę.
Na pewno jest wiele ludzi, którzy chcą nacieszyć się śniegiem i zimową aurą. Dla miłośników takiej pogody, szczególnie tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, otworem stoją miejscowości alpejskie. Jest to jedno z najlepszych miejsc dla miłośników narciarstwa i zabaw na stokach. Jednak nie trzeba szukać aż za granicą. Polskie góry i pensjonaty także czekają na gości. Jest to znacznie tańsza alternatywa, a zabawa może być tak samo dobra jak w innych miejscach. Liczą się przede wszystkim ludzie, prawda?
A teraz porozmawiajmy o cieplejszych kierunkach.
1. Wyspy kanaryjskie
Teneryfa, Gran Canaria… Są to idealne kierunki na zimowy odpoczynek w Europie. Łagodny klimat, temperatury w okolicach 20 stopni i całkowite oddalenie się od toksycznej rodziny. Czego więcej chcieć?
2. Meksyk
Białe, piaszczyste plaże. Morze Karaibskie, Ocean Spokojny, Zatoka Meksykańska i szmaragdowa woda. Palmy, zabytki Majów i temperatury w okolicach 29 stopni. Gdzie na urlop w zimę?

Upały zapewnione, można zwiedzać, można leżeć na plaży.

Wszystko, czego szukamy na ciepłych wakacjach.
3. Cypr
Jedna z tańszych opcji. W grudniu temperatura, zarówno powietrza jak i wody, oscyluje w granicach 18 stopni. W okresie zimowym można spotkać się z deszczami, najlepiej więc nastawić się na zwiedzanie i poznawanie kultury, a plażowanie zostawić na inny termin.
4. Izrael
Połączenie zabytków, miejsc kultu religijnego oraz natury, która zachwyca. Temperatury około 20 stopni oraz tanie bilety. Warto jednak zaplanować dobrze budżet, gdyż samo życie jest tutaj dość drogie. Jednak miejsce jest warte odwiedzenia.
5. Egipt
Właśnie zima jest lepszym czasem na odwiedzenie tego kraju. W lato temperatury potrafią zmieść z nóg, a zimą można liczyć na przyjemne ciepło w okolicach 22 stopni. Temperatura wody utrzymuje się jednak w okolicach 20 stopni co sprzyja zażywaniu kąpieli.