Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Biznes Blog Finanse Handel

Inwestowanie w nieruchomości

Ostatnio, szczególnie wśród młodych ludzi, bardzo popularna jest jedna wskazówka.

Chodzi tutaj o rzucenie szkoły, wzięcie kredytu, wybudowanie bliźniaka i jego późniejszą sprzedaż. Proces ten ma być powtarzany, aż do osiągnięcia milionów na koncie. Jednak o co dokładnie chodzi w inwestowaniu w nieruchomości w sposób odpowiedzialny? Odpowiedzmy sobie na to pytanie.

Nieruchomości, co to takiego?

Niby sprawa oczywista, ale jednak warto ją wyjaśnić, bo może nie okazać się to tak oczywiste. Nieruchomości to rzecz w rozumieniu prawa. Pod tym pojęciem ukryte są grunty, czyli powierzchnie ziemskie będące czyjąś własnością oraz budynki związane z tym gruntem. Przykładem będzie dom z ogrodem. Sam budynek jest nieruchomością, ale teren wokół także. Jednak taką samą nieruchomością może być mieszkanie w bloku wielorodzinnym. Wtedy mowa o części budynku, która jest uznawana za osobny przedmiot.
Inwestowanie w nieruchomości

Jak inwestować w nieruchomości

Na samym początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co będziemy robić z danym mieszkaniem lub domem. Jeżeli chce się wynajmować, warto zorientować się, czy mieszkania w danym mieście są wynajmowane chętnie, w jakiej dzielnicy można liczyć na najlepsze przychody oraz zastanowić się, kto będzie przyszłym najemcą.Wszystkie te informacje pozwolą na zdecydowanie, czy taka inwestycja przyniesie nam zysk.
Można też sprzedawać nieruchomości. Takie działanie określa się jako house flipping. Polega to na kupowaniu nieruchomości, remoncie oraz późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Jest to opcja bardziej wymagająca oraz bardziej ryzykowna. Jednak kusi ona możliwością dużego, jednorazowego zarobku. W telewizji często można zobaczyć programy o ludziach, którzy właśnie w ten sposób się utrzymują.

Czy inwestowanie w nieruchomości ma sens?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy przede wszystkim od inwestora. Posiadanie własnego mieszkania, które w danym momencie przynosi dodatkowo zyski, czyli jest wynajmowane, na pewno daje poczucie bezpieczeństwa. Aby podjąć decyzję należy przeanalizować wszystkie za i przeciw.