Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Chcesz wiedzieć więcej o marketingu internetowym i mamy to!

Jeśli planujesz rozpocząć biznes online lub rozwinąć już istniejący, skuteczna strategia marketingu internetowego jest kluczem do takiego wysiłku.

Wiedza, od czego zacząć, może być onieśmielająca, ale istnieje kilka podstawowych pomysłów, które dadzą ci przewagę. Ten artykuł nauczy Cię tych podstawowych pojęć.Staraj się nie tworzyć strony internetowej, która jest zbyt krzykliwa i rozpraszająca, a jednocześnie wygląda atrakcyjnie. Gdy odwiedzający znajdzie się na Twojej stronie, masz dosłownie 5 sekund, aby go zaintrygować i sprawić, by został. Jeśli potrwa to dłużej, przejdą do następnego.Jeśli chcesz promować swój blog online, zaprzyjaźnij się z autorami stron, które najbardziej podziwiasz. Bez żartów! Skontaktuj się z blogiem, który kochasz (i który zawiera treści podobne do Twojego). Opowiedz o jakości swojego bloga i zaoferuj wymianę linków. W ramach wymiany linków każda witryna publikuje link wychodzący do odpowiedniego wpisu w drugiej witrynie. Dzięki tej strategii, każdy z Was natychmiast zyskuje nowych, zróżnicowanych użytkowników. Wygrana!Prostym sposobem na przypomnienie obecnym klientom o swoim sklepie, a także poinformowanie potencjalnych klientów o swoim sklepie, jest wysłanie informacji prasowej. Możesz ogłosić wyprzedaże, nowe produkty lub po prostu przypomnieć swoim klientom, aby wrócili i zrobili zakupy. Wszystko, co przyciągnie Twoją firmę do świadomości klientów, może naprawdę pomóc w osiągnięciu zysków.Wspaniała strategia marketingu internetowego to sprzedaż dodatkowa. Chcesz wiedzieć więcej o marketingu internetowym i mamy to!

Kiedy Twoi klienci składają zamówienia, zawsze pamiętaj, aby zaoferować im coś innego, co mogą dodać do zamówienia, zanim zrealizują transakcję.

Poinformuj ich, jak dobrze ten przedmiot uzupełni to, co już kupują, i podkreśl, jak niewiele wpłynie na całkowity koszt ich zamówienia.Jeśli Twoja firma internetowa oferuje produkty lub usługi o wymiernym międzynarodowym atrakcyjności, rozważ korzyści płynące z wielojęzycznej strony internetowej. Jest to krok, który najlepiej wykonać po uruchomieniu firmy, aby można było wykorzystać sprzedaż międzynarodową do pomiaru zainteresowania za granicą. Zapewnienie przetłumaczonej strony internetowej to kosztowne przedsięwzięcie. Powinieneś upewnić się, że dodana sprzedaż uzasadni koszt.Stwórz osobisty kontakt ze swoim czytelnikiem. Twoje materiały marketingowe online powinny być napisane w pierwszej lub drugiej osobie, aby odwiedzający witrynę poczuli, że e-mail lub artykuł zostały napisane z myślą o ich zainteresowaniach. Sprowadza również twoją markę do bardziej ludzkiego poziomu, a nie do dużej, pozbawionej twarzy korporacji.Jeśli nie sprzedajesz dóbr luksusowych, Twoje podejście do marketingu internetowego powinno kłaść nacisk na finansową użyteczność Twojego produktu lub usługi. Jeśli pozycjonujesz swoją markę jako lidera pod względem wartości i przystępności cenowej, użyj słów takich jak rabat, wyprzedaż i okazja. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj rabatu oferujesz; sama perspektywa zaoszczędzenia nawet nominalnej kwoty pieniędzy jest bardzo kusząca dla większości kupujących online.Ważną wskazówką dotyczącą marketingu internetowego jest upewnienie się, że Twoja witryna wydaje się tak bezpieczna, jak to tylko możliwe, jeśli prowadzisz jakąkolwiek sprzedaż online. Jest to ważne, ponieważ wiele osób obawia się wykorzystywania swoich danych osobowych w Internecie. Możesz umieścić na swojej stronie pieczęcie z Better Business Bureau, VeriSign i/lub TRUSTe.Zanim zaczniesz przyciągać nowych użytkowników, upewnij się, że masz świetnie wyglądającą i działającą witrynę. Najgorsze, co możesz zrobić, to skłonić użytkowników do odwiedzenia witryny, która ma „wkrótce” wiele stron i mnóstwo nieaktywnych linków.Marketing internetowy nie musi być trudny. Stosując te podstawowe strategie, każdy może skutecznie promować swój biznes w Internecie. Po prostu wykorzystaj to, czego nauczyłeś się z tego artykułu, a zanim się zorientujesz, Twoje wysiłki zaowocują rozszerzoną bazą klientów i biznesem o solidnych podstawach.