Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Co powinieneś wiedzieć o kempingu?

Camping to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Łączy Cię z bliskimi jak nigdy dotąd. Planując wyprawę na kemping, należy jednak wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Poniższy artykuł może pomóc ci lepiej przygotować się do następnego wyjazdu na kemping.Zanim wyruszysz na długo oczekiwaną wycieczkę na kemping, upewnij się, że obszar, na którym planujesz biwakować, nie wymaga pozwolenia na biwakowanie. Jeśli zdarzy ci się rozbić obóz w miejscu, które go wymaga, a go nie dostałeś, możesz spotkać się z dość dużym mandatem lub grzywną od lokalnego leśniczego.Aby zwiększyć komfort snu podczas biwakowania, weź ze sobą podkładkę, którą możesz umieścić pod śpiworem. Ta podkładka działa jak bariera między tobą a twardym podłożem, gdzie gałązki i sęki drzew mogą powodować dziwne warunki do spania. Jeśli podkładka nie jest przydatna, weź ze sobą kilka dodatkowych koców, które możesz złożyć na siebie, aby stworzyć jakąś poduszkę.Jeśli chodzi o jedzenie, zabierz ze sobą tylko to, czego potrzebujesz na kemping. Dodatkowe jedzenie w dziczy to wizytówka dzikich zwierząt, które odwiedzają Twój kemping. Jeśli okaże się, że masz dodatkowe jedzenie, zwiąż je w szmatkę i podaj jak najwyżej na drzewie z dala od najbliższego kempingu. Pomoże to uchronić Cię przed niechcianym wprowadzeniem zwierząt.Chociaż możesz wierzyć, że będzie wystarczająco dużo drewna na twój ogień, możesz znaleźć tylko mokre drewno, które nie jest łatwe do spalenia. Co powinieneś wiedzieć o kempingu?

Ważne jest, aby zabrać ze sobą dodatkowe drewno, które można przechowywać w suchym miejscu.Jeśli masz ze sobą biwak dla maluchów, zapakuj kilka artykułów plastycznych.

Kiedy dotrzesz na swoją stronę, pokaż im, jak robić tarcie liści. Zawsze jest wiele liści we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc wypróbowanie ich wszystkich zajmie trochę czasu. Dzieci będą szczęśliwe, a ty będziesz miał trochę ciszy i spokoju, podczas gdy ty się zrelaksujesz i będziesz je oglądać.Planując przygodę na kempingu, upewnij się, że spakujesz odpowiednią odzież na wyjazd. Sprawdź prognozę pogody i zabierz ze sobą odzież, która będzie potrzebna w Twojej podróży. Jeśli będzie zimno, upewnij się, że masz odpowiednią kurtkę, rękawiczki i buty. Pamiętaj też, aby zapakować ponczo przeciwdeszczowe bez względu na prognozę pogody.Wybierając się na kemping, musisz upewnić się, że namiot, który zbudujesz, może z łatwością pomieścić Ciebie i każdego, kto się pojawi. Pozwoli Ci to na wygodniejszy sen i łatwiejsze wstawanie w nocy, kiedy potrzebujesz skorzystać z łazienki.Możesz przyrządzać smaczne posiłki nawet na kempingu. Nie musisz koniecznie jeść tylko parówek i fasoli lub hamburgerów. Zapakuj do pudełka zioła i przyprawy, oliwę z oliwek, brązowy cukier lub cokolwiek innego. Możesz utrwalać potrawy, które mają smak, nawet gdy je „zgrubiasz”.Zabierz ze sobą telefon komórkowy, gdy jedziesz na kemping. Nawet jeśli poważnie myślisz o tym, telefony komórkowe są nadal bardzo przydatne w sytuacjach awaryjnych i nie należy ich zostawiać w domu. Telefon komórkowy nie jest już hobby, a kiedy jedziesz na kemping, może pomóc ci dotrzeć do policji i personelu ratunkowego – przynieś go.Jak już wspomnieliśmy na początku tego artykułu, biwakowanie wymaga wielu przygotowań przed każdą podróżą. Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby upewnić się, że mądrze zaplanujesz swoją podróż, aby Ty i Twoi bliscy na pewno dobrze się bawili.