Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog Zdrowie

Gdzie kupić witaminę D3?

Witamina D jest niezbędna do prawidłowej pracy całego ciała. W okresie wakacyjnym częsta ekspozycja na słońce działa korzystnie, gdyż organizm jest w stanie sam produkować tę witaminę. Jednak w okresie jesiennym i zimowym obserwuje się niedobory, które mogą wywoływać niepożądane skutki w organizmie. Dlatego też coraz częściej zapada decyzja o suplementacji. Gdzie jednak kupić witaminę D3? Czy każde miejsce jest odpowiednie?

Jaka jest funkcja witaminy D?

Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Magazynowana jest w wątrobie oraz tkance tłuszczowej. Witamina D spełnia wiele istotnych funkcji w organizmie człowieka; przede wszystkim bierze udział w metabolizmie wapnia. Wspomaga jego wchłanianie i transport do kości. Odpowiedzialna jest za właściwą gęstość i mineralizację zębów i kości. Chroni kobiety, zwłaszcza w okresie okołomenopauzalnym przed nadmierną utratą masy kostnej, a więc osteoporozą będącą przyczyną częstych i groźnych złamań. Witamina D wykazuje działanie ochronne w odniesieniu do chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby układu krążenia (między innymi nadciśnienie tętnicze, zawały serca), cukrzyca typu 2, a nawet otyłość.

Zakup witaminy D3

Miejsc, w których można kupić suplementy witaminy D3, jest wiele. Przede wszystkim wiele produktów dostępnych jest w aptekach stacjonarnych, w których można skonsultować się z farmaceutą w razie jakichkolwiek wątpliwości. To mądry wybór dla wszystkich, którzy nie są pewni, jaką przyjmować dawkę oraz który produkt będzie odpowiedni dla dzieci i dorosłych. Dla osób chcących zaoszczędzić czas, ale także mieć okazję do porównania produktów różnych producentów, dawek, substancji dodatkowych oraz ceny, dobrym rozwiązaniem będą apteki online. Jest to bardzo wygodny i bezpieczny sposób, który zarazem jest prosty w obsłudze. Zamówienia realizowane są w szybkim tempie i ograniczone jest ryzyko braku danego produktu. Ponadto, suplementy diety kupić można w specjalnie dedykowanych sklepach, które zajmują się sprzedażą wyrobów leczniczych oraz suplementów.

Suplementy z witaminą D3, pokrywające dzienne zapotrzebowanie na witaminę D zgodnie z aktualnymi zaleceniami powinny być przyjmowane głównie w okresie od października do maja. W tych miesiącach występuje największe ryzyko niedoborów, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia. Witamina D jest niezbędna w utrzymaniu zdrowia. Jednak suplementy należy kupować w sprawdzonych miejscach, a zatem w aptekach i konsultować ich przyjmowanie z farmaceutą, bądź lekarzem rodzinnym.