Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Blog

Bezpieczna alternatywa dla operacji plastycznych

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej popularne są nieinwazyjne zabiegi, które pomogą zachować młody i piękny wygląd na dłużej.

Jest to bezpieczna alternatywa dla ryzykownych operacji plastycznych, które wymagają dość długiego czasu rekonwalescencji i pozostawiają na ciele blizny. Po zabiegu z zakresu medycyny estetycznej możemy od razu wrócić do swoich obowiązków, nie wymagają one znieczulenia ogólnego ani nacięć skóry.

Bezpieczna alternatywa dla operacji plastycznych

Na jakie zabiegi estetyczne warto się zdecydować

Chętnie wybieranym zabiegiem są zastrzyki z kwasu hialuronowego. Po wstrzyknięciu w skórę kwas hialuronowy pęcznieje i powoduje efekt wygładzenia, nawilżenia i wypełnienia, gdzie utracona objętość skóry musi zostać przywrócona. Działanie kwasu hialuronowego utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Ważne jest, aby znaleźć doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który rozumie anatomię twarzy i może zapewnić pożądane rezultaty. Kiedy zaczniesz zauważać, że efekt zastrzyków słabnie, możesz zaplanować zabieg poprawiający. W ten sposób można wymodelować policzki czy uzyskać pełniejsze usta.

Botoks natomiast doskonale niweluje zmarszczki mimiczne, również te głębokie. Możemy również zdecydować się na transfer własnej tkanki tłuszczowej. Mezoterapia polega na nakłuwaniu skóry drobnymi igłami w celu nadania skórze młodszego wyglądu. Celem jest stworzenie mikroskopijnych kanałów dla produktów odmładzających, takich jak kwas hialuronowy czy witamina C, które łatwiej wnikają w głębokie warstwy skóry. Podczas wykonywania zabiegu nakłada się serum na twarz i klatkę piersiową przed zastosowaniem urządzenia umożliwiając głęboką penetrację. Nawet jeśli nie używa się serum, drobne urazy spowodowane igłami sprzyjają produkcji kolagenu i budują nową elastynę, a efektem jest młodsza i gładsza skóra.

Możesz znaleźć ofertę zabiegów odmładzających oferowanych w centrum medycyny estetycznej na stronie https://www.medestetic.com.pl/. Efekty zabiegów odmładzających, takich jak mezoterapia czy mikrodermabrazja diamentowa, są najbardziej widoczne po serii czterech do pięciu zabiegów. Zabiegi tego typu są szczególnie skuteczne w przypadku rozszerzonych porów, blizn potrądzikowych, zmarszczek, przebarwień.