Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Biznes

Ile kosztuje autopomoc?

Laweta, która przyjeżdża na miejsce kolizji czy gdy wydarzy się inna awaria samochodu, pobiera za to opłatę.

Chyba że ktoś ma tę opcję w ubezpieczeniu OC. Wówczas może liczyć na darmową obsługę. W przeciwnym razie musi zapłacić.

Ile kosztuje autopomoc?

Koszt usług autopomocy

Trzeba zacząć od tego, że nie ma stałej stawki, która obowiązywałaby w każdej firmie działającej na zasadzie autopomocy. Stawki te mogą różnić się zależnie od wielu czynników. Koszty nierzadko są uzależnione od regionu, w jakim firma ta działa. Inne ceny obowiązują w małym miasteczku, inne zaś w dużym mieście, jak na przykład Wrocław.
Koszt usług oferowanych przez autopomoc przeważnie wynosi kilka złotych za kilometr. Jeśli kolizja czy po prostu zdarzenie miało miejsce na terenie miasta, koszt nie będzie wysoki, jak w przypadku zdarzenia na autostradzie czy po prostu poza miastem.
W każdym razie są sytuacje, w których nie ma innego wyjścia i po prostu trzeba skorzystać z pomocy firmy świadczącej usługi lawetą. Zdecydowanie lepiej zapłacić i pozbyć się problemu, niż kombinować na własną rękę, zagrażając w ten sposób sobie i bezpieczeństwu otoczenia. Samochód po kolizji powinien być transportowany w bezpieczny sposób. Wymaga załadowania na specjalny pojazd, czyli na lawetę.
Kontaktując się z firmą oferującą usługi autolawetą można bez problemu dopytać o cennik usług. Rozmówca na pewno przedstawi stawkę za kilometry, dzięki czemu będzie można łatwo przeliczyć koszt całej usługi. Warto też dopytać o ewentualne koszty dodatkowe. Każda pomoc drogowa może działać na innych zasadach, a co za tym idzie, sposób wyceny obsługi może być zupełnie inny.
Tak naprawdę wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa autopomoc wrocław, aby pozyskać kontakt do jednej z firm świadczących pomoc przy użyciu lawety. Przed skorzystaniem z usługi warto zapoznać się z cennikiem, żeby później nie okazało się, że jest ona jednak zbyt droga. Takie szczegóły należy sprawdzać dużo wcześniej. Ceny te warto też wziąć pod uwagę, porównując firmy i wybierając jedną z nich.