Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Biznes

Nie musisz dalej cierpieć z powodu złej pamięci

Każdy wie, że starzenie się wiąże się z pewną utratą pamięci, ale nie rozpaczaj, ponieważ jest coś, co możesz zrobić, aby spowolnić, a nawet odwrócić ten proces.

Twój mózg, podobnie jak ciało, potrzebuje ćwiczeń, aby zachować sprawność, więc codzienny trening jest niezbędny, aby utrzymać swoje możliwości. Postępuj zgodnie z sugestiami podanymi w tym artykule, aby stworzyć swój własny schemat ćwiczeń poprawiających pamięć.Zostanie nauczycielem, aby zachować wiedzę jako uczeń, to fantastyczny sposób na poprawę pamięci. Na przykład: Rozdanie przyjaciołom quizu i/lub próba nauczenia ich nowego materiału pomoże ci nauczyć się go lepiej samemu. Wypróbuj tę taktykę, gdy musisz się uczyć, a będziesz zaskoczony, ile pamiętasz.Im trudniejsza jest informacja, tym trudniej będzie ją zachować, więc musisz podzielić trudne informacje na mniejsze ciekawostki. Rozbicie całości na segmenty, a następnie ponowne złożenie ich w umyśle nie tylko pozwala zachować pamięć, ale także tworzy mapę drogową, która pozwala przywołać pamięć.Przestań mówić sobie, że masz słabą pamięć. Kiedy mówisz te rzeczy, zaczynasz umieszczać tę myśl w swoim umyśle i staje się ona rzeczywistością. Nieustannie przypominaj sobie, że masz świetną pamięć i możesz zapamiętać wszystko, o ile tylko poświęcisz się temu zadaniu. Zobaczysz poprawę zdolności przywołania.Upewnij się, że Twoja dieta zawiera dobre źródła kwasów tłuszczowych Omega-3. Najczęściej spotykane w rybach, te kwasy tłuszczowe świetnie sobie radzą z utrzymaniem mózgu na palcach. Liczne badania wykazały pozytywne korzyści dla mózgu, gdy dieta zawiera kwasy omega-3. Nie musisz dalej cierpieć z powodu złej pamięci

Spróbuj dodać różowego łososia, orzechy włoskie i siemię lniane, aby uzyskać ten niezbędny tłuszcz.Aby poprawić pamięć i ogólne funkcjonowanie mózgu, staraj się jeść zdrową dietę.

Badania wykazały, że spożywanie niektórych pokarmów może poprawić pamięć danej osoby. Szpinak i wiele owoców, w tym jagody, wspomagają funkcjonowanie pamięci. Kwasy tłuszczowe omega-3 są również korzystne przy próbach poprawy pamięci.Jeśli ciągle masz problemy z zapamiętaniem pewnych rzeczy, znajdź sposoby na wyeliminowanie problemu raz na zawsze. Na przykład, jeśli nigdy nie pamiętasz, gdzie położyłeś kluczyki do samochodu, umieść kołek przy drzwiach wejściowych, na którym możesz powiesić klucze w chwili wejścia do domu. Zrób listę elementów, o których najczęściej zapominasz, a następnie wymyśl prosty sposób na zapamiętanie każdej z nich.Ponieważ powtarzanie wymusza pamięć, powtarzaj ważne informacje w kółko w swoim umyśle natychmiast po usłyszeniu lub nauczeniu się. Czy to imię nowego klienta, czy rocznica ślubu, powtarzając informacje, zachowasz je w pamięci. Nie tylko pomoże ci to zapamiętać ważne szczegóły, ale jest to również bardzo przydatne ćwiczenie dla twojej pamięci w ogóle.Jeśli musisz coś zapamiętać, skojarz ten pomysł ze słowem, piosenką lub obrazem. Jeśli użyjesz zabawnego sposobu na zapamiętanie czegoś, możesz łatwiej to zapamiętać.Aby uzyskać dogłębną wiedzę na temat utraty pamięci, nie szukaj dalej niż w lokalnej księgarni lub bibliotece. Istnieje wiele doskonałych książek napisanych przez czołowych psychologów na tematy związane z funkcjami mózgu i pamięci. W tych książkach znajdziesz wiele przydatnych ciekawostek, które mogą ci pomóc w dążeniu do poprawy pamięci.Jak wspomniano wcześniej, utrata pamięci jest pozornie nieuniknioną częścią starzenia się. Jednak ćwicząc mózg, tak jak ćwiczysz swoje ciało, możesz spowolnić, a nawet odwrócić ten spadek mocy mózgu. Wskazówki zawarte w artykule mogą pomóc Ci rozpocząć tworzenie i wdrażanie własnego schematu treningu mózgu, który pomoże Twojej czaszce zachować sprawność i zachować pamięć jak zawsze.