Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Zdrowie

Kiedy należy zastanowić się nad założeniem aparatu ortodontycznego na zęby?

Chyba każdy z nas wie o tym, że w życiu można mieć różne problemy – nie chodzi tylko o same choroby organów wewnętrznych, bo czasami również zdarzają się pewne komplikacje z naszym uzębieniem.

Oczywiście w wielu przypadkach jest to widoczne gołym okiem, a czasami czujemy to poprzez np. jakiś dyskomfort. W takiej sytuacji najlepiej udać się do ortodonty w celu skontrolowania uzębienia.

Jakie są wskazania do założenia aparatu na zęby?

Podstawowymi wskazaniami do tego, aby założyć aparat na zęby są wszelkiego rodzaju wady zgryzu, a więc najprościej mówiąc krzywe zęby. W dodatku, jeśli widzimy u siebie np. szparę między zębami to również może okazać się, że będzie nam potrzebny aparat na zęby. Niestety czasami zdarzają się w rodzinach powikłania genetyczne, a więc wady zgryzu występują z pokolenia na pokolenie i wtedy także niezbędna jest ingerencja ortodonty. W przypadku, gdy mamy jakieś wady wymowy mogą być one bezpośrednio związane z naszym uzębieniem i nigdy nie wolno tego bagatelizować i należy jak najszybciej udać się na wizytę ortodontyczną. Czasami może także dochodzić do sytuacji, w której boli nas głowa lub żuchwa i przyczyną jest nic innego jak tylko nieprawidłowy zgryz, który najczęściej koryguje się poprzez założenie stałego aparatu na zęby. Z kolei, jeśli chodzi o dzieci to powinno niepokoić nas ich ewentualne seplenienie czy też częste uszkodzenia zębów. Różnego rodzaju problemy z uzębieniem u dzieci mogą wpływać w dużym stopniu na pojawianie się stałych zębów i w takim wypadku również najlepiej udać się do ortodonty.
Kiedy należy zastanowić się nad założeniem aparatu ortodontycznego na zęby?

Koszt stałego aparatu na zęby

Jeśli ortodonta zaleci nam założenie stałego aparatu na zęby to niestety musimy liczyć się ze sporymi kosztami, bo sam aparat zazwyczaj kosztuje kilka tysięcy złotych, a do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty wszystkich wizyt kontrolnych. Najlepiej, jeśli aparat stały wrocław będzie zakładany w sprawdzonym gabinecie, bo wtedy wzrasta szansa na to, że leczenie uzębienia będzie skuteczne.