Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Biznes

Jak zakończyć związek małżeński?

Wiele par, które zawierają związek małżeński, nie bierze pod uwagę tego, że kiedyś może dojść do rozwodu.

Sprawa rozwodowa może okazać się prawnie trudna i skomplikowana, szczególnie jeśli mamy dzieci, rozległy majątek, nie możemy dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku wspólnego i opieki nad dziećmi. Jeśli rozważasz rozwód, warto w pierwszej kolejności skonsultować się z doświadczonym prawnikiem, który zajmuje się sprawami rodzinnymi, rozwodami.

Jak zakończyć związek małżeński?

Co należy wziąć pod uwagę w trakcie rozwodu

Rozwód to również rozstrzygnięcie spraw majątkowych. Oboje małżonkowie otrzymują równą ochronę prawną, jeśli chodzi o rozwód i majątek. Doświadczony prawnik rozwodowy może udzielić wskazówek, w jaki sposób umowa przedślubna lub poślubna może wpłynąć na ostateczny wynik sprawy rozwodowej. Wspólne aktywa i pasywa pary są podzielone w sposób uważany za sprawiedliwy i równy. Zasadniczo majątek wspólny i długi są w większości przypadków dzielone równo pomiędzy oboje małżonków.

Skonsultowanie się z prawnikiem zajmującym się rozwodami i prawem rodzinnym może być ważnym krokiem, jeśli para małżonków nie może dojść do porozumienia w drodze mediacji lub jeśli relacja rozpadła się do tego stopnia, że rozmowa nie wchodzi w grę. W trakcie rozwodu trzeba ustalić wiele ważnych kwestii, oprócz podziału majątku wspólnego będzie to przyznanie opieki nad dziećmi, czyli z którym rodzicem będą one mieszkały, będzie on podejmował najważniejsze decyzje dotyczące dziecka. Należy również ustalić wysokość alimentów płaconych na rzecz małoletnich dzieci przez rodzica, który nie ma praw do opieki.

Podczas rozwodu należy ustalić, jak podzielić wspólne finanse i majątek, zdecydować się na obopólnie korzystną umowę o opiekę nad dzieckiem i uzgodnić harmonogram odwiedzin. Większość par małżeńskich nie dojdzie do porozumienia w sprawie głównych warunków rozwodu bez prawnej pomocy, adwokata zajmującego się rozwodami znajdziemy na stronie https://adwokatslask.pl/adwokat-rozwody-katowice/. Możemy skorzystać z mediacji lub pomocy prawnika, który pomoże nam ustalić, jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne.