Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Biznes

Porady dla kupujących: Przewodnik po wyborze wygodnego i funkcjonalnego fotela gabinetowego

Osoby, które pracują w biurze, przy komputerze, powinny posiadać wygodne krzesło biurowe, które zapewni im właściwe podparcie, sprawi że wielogodzinna praca nie będzie męcząca.

Dzięki temu możemy zwiększyć produktywność, pozbyć się niektórych problemów zdrowotnych. Ważne jest, aby dobrać krzesło odpowiednie do wagi, wybrać jego wielkość, miękkość, aby było jak najbardziej komfortowe. Podczas wyboru krzesła gabinetowego należy zwrócić uwagę na wiele czynników.

Porady dla kupujących: Przewodnik po wyborze wygodnego i funkcjonalnego fotela gabinetowego

Funkcjonalne i stylowe fotele gabinetowe

Wiele osób zwraca uwagę na estetykę, kolor, najczęściej możemy wybrać krzesła czarne czy też brązowe, dobrać do kolorystyki mebli. Najważniejszą cechą jest funkcjonalność, krzesło powinno posiadać regulację wysokości, aby dostosować je do wzrostu. Dzięki temu stopy będą mogły wygodnie spoczywać na podłodze, w ten sposób zmniejszymy także obciążenia pleców, ramion. Warto wybrać krzesło z regulowanym oparciem, które możemy przesuwać do przodu lub do tyłu, w ten sposób odpowiednio zadbamy o podparcie pleców, jak również lepiej dostosujemy fotel do wzrostu użytkownika. Bardzo dobrym pomysłem będzie zakup krzesła z podłokietnikami, w ten sposób podczas pracy przy komputerze możemy oprzeć ręce, dzięki czemu zwiększymy komfort. Dodatkowo zwracamy uwagę na modele, które posiadają regulowane podłokietniki. Fotele gabinetowe posiadają odpowiednio wyprofilowane oparcie, które daje wsparcie lędźwiowe, w ten sposób możemy chronić kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem.

Zwracamy uwagę również na materiał, krzesło powinno pozwolić na oddychanie, będzie to ważne zwłaszcza latem, niektóre osoby wybierają krzesła z tkaniny lub też specjalnej siatki. Dostępne są także obrotowe fotele gabinetowe ze skóry naturalnej, możemy zwrócić uwagę na inne materiały, będzie to drewno, plastik czy też metal. W przypadku osób o większej wadze, warto zwrócić uwagę na metalowe nóżki, często producenci podają maksymalną wagę użytkownika. Najczęściej dostępne są fotele obrotowe, możemy zwrócić także uwagę na kółka, niektóre mogą posiadać powłokę gumową, dzięki czemu nie będą niszczyły podłogi drewnianej czy też paneli.

Wysokiej jakości fotele gabinetowe stylowe będą służyły przez wiele lat, należy zwrócić uwagę na wzrost oraz wagę użytkownika. Zwracamy także uwagę na estetykę wykonania, krzesło może mieć dość duży wpływ na wygląd naszego biura czy też sali konferencyjnej, możemy wybrać przykładowo kolorystykę, która będzie pasowała do biurka czy też stołu.