Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Dom

Jak wykorzystać płytki imitujące marmur w domu

Jeśli zastanawiasz się, jak odświeżyć lub odnowić przestrzeń w kuchni, łazience lub salonie, możesz zdecydować się na nowe płytki, przykładowo płytki imitujące marmur.

Nowoczesne płytki podłogowe i ścienne posiadają detale graficzne prawdziwego kamienia naturalnego marmuru, ale z zaletami, takimi jak wytrzymałość i trwałość płytek gresowych.

Jak wykorzystać płytki imitujące marmur w domu

Piękne i eleganckie płytki imitujące marmur

Używanie kamieni naturalnych na podłogach, ścianach i blatach to prosty sposób na dodanie wyrafinowania, elegancji i luksusu do wnętrza. Płytki imitujące marmur są od wielu lat jednym z najmodniejszych trendów i są szeroko stosowane w stylowym wykończeniu wnętrz. Obecnie płytki oferują wierną reprodukcję marmuru z efektami żyłek, niuansami kolorystycznymi i efektami połysku, dostępne są również płytki imitujące marmur matowe. Wysokiej jakości płytki o wyglądzie marmuru od wiodących producentów wyróżniają się realizmem graficznym i dbałością o szczegóły pod względem kolorów, żyłkowania, zmian tonacji, zupełnie jak prawdziwy marmur.

Płytki gresowe gwarantują wyjątkową odporność, wytrzymałość i łatwość czyszczenia, jednocześnie podkreślając każdy szczegół różnych rodzajów marmuru. Znajdziemy wiele eleganckich wzorów i kolorów płytek o wyglądzie marmuru, które można dopasować do innych typów płytek gładkich, imitujących drewno, inne kamienie naturalne czy metalicznych, aby uzyskać tradycyjny czy industrialny, nowoczesny styl w pomieszczeniu. Płytki imitujące marmur doskonale sprawdzają się zarówno w łazience czy kuchni, jak również na podłogach w salonie czy przedpokoju. Często płytki z efektem marmuru znajdziemy również w przestrzeniach publicznych, jak korytarze, recepcje, poczekalnie.

Kolekcje płytek inspirowanych marmurem są obecnie dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzornictwie, pozwalają na poszukiwanie nowych możliwości dekoracyjnych, aby osiągnąć we wnętrzu odpowiedni styl z akcentami luksusu i wyrafinowania. Takie płytki znajdziesz na stronie https://kaflando.pl. Płytki są dostępne w wykończeniach szkliwionych i nieszkliwionych, z powierzchnią błyszczącą lub matową.