Wiele osób marzy o szczupłej sylwetce.
Niektórzy jednak chcieliby ją osiągnąć bez wysiłku. Inni mimo wielkich starań nie są w stanie jej wypracować. Niezależnie od powodu wiele osób sięga jednak po zabiegi medycyny estetycznej.
Czym jest kriolipoliza?
Jest to zabieg polegający na zmniejszeniu temperatury komórek tłuszczowych do prawie zera. Odpowiednio wykonywana procedura jest bezpiecznym sposobem na modelowanie i wyszczuplanie sylwetki. Zazwyczaj stosowana jest u osób z miejscowymi problemami polegającymi na nagromadzeniu tkanki tłuszczowej. Najczęściej chodzi tutaj o okolice talii oraz ramion.
Komórki, które obumierają wskutek ochłodzenia uwalniają tłuszcz, a potem jest on usuwany z pomocą układu limfatycznego z organizmu. Dla utrzymania szczupłej sylwetki niezbędne jest utrzymywanie organizmu w lekkim deficycie energetycznym, a co za tym idzie w trakcie oraz po terapii zalecane jest prowadzenie aktywnego trybu życia i zdrowa dieta.
Na czym dokładnie polega ten zabieg?
Wszystko wykonywane jest za pomocą specjalnego urządzenia, które zasysa fałdy skóry z nadmierną ilością tłuszczu i ochładza je. Zasysanie powoduje odcięcie danego obszaru od krążenia, a co za tym idzie, organizm nie jest w stanie ocieplić go poprzez naturalne mechanizmy regulujące.
Komórki tłuszczowe są wrażliwsze na zimno od innych występujących w ciele człowieka. Pozwala to na zniszczenie ich bez szkody dla tkanek otaczających. Obumarcie komórek tłuszczowych następuje po odpowiednio długiej ekspozycji na niską temperaturę. Szacuje się, że jest to czas około 50 min.
Zabieg ten może być stosowany na skórze, która nie jest napięta, gdyż końcówka urządzenia musi ją zassać. Niemożliwe jest więc wykonanie kriolipolizy w okolicach kolan, łokci lub u osób z mocno zbitą tkanką tłuszczową.
Efekty są uzyskiwane w sposób naturalny, a co za tym idzie osiąga się równomierną i stopniową redukcję niechcianych krągłości.
Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Mogą występować po nim zaniki czucia w skórze, ale jest to efekt chwilowy.