Imperium Kobiet

Przez kobiety i dla kobiet – ciekawostki, porady, felietony

Dom

Czy szklana balustrada to dobry pomysł?

W przypadku, gdy mamy w swoim domu schody to zapewne musieliśmy także zdecydować się na zamówienie czy też zakup i montaż balustrady.

Oczywiście wbrew pozorom na dzień dzisiejszy wcale nie jest tak łatwo podjąć decyzję o wyborze i zakupie balustrady do domu, bo mamy do naszej dyspozycji wiele ciekawych rozwiązań. Nie mniej jednak spora część osób decyduje się na balustrady ze szkła zapewne z tego względu, iż prezentują się one bardzo ładnie i estetycznie.

Szklana balustrada, a bezpieczeństwo

Jest szansa na to, że szklanych balustrad w szczególności mogą obawiać się rodzice małych dzieci. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z faktu, iż wtedy istnieje ryzyko tego, że np. dziecko rzuci czymś w taką balustradę, a ta rozpryśnie się na wiele kawałków. W teorii jest to możliwe, ale w praktyce wygląda to tak, że jeśli zdecydujemy się na balustradę wykonaną ze szkła najwyższej jakości to w zasadzie jej rozbicie czy zniszczenie przez dziecko będzie po prostu niemożliwe. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że balustrada wykonana ze szkła najwyższej jakości będzie droższa, ale z drugiej strony raczej nie warto na tym oszczędzać. Okazuje się, że balustrady wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego nawet podczas bardzo silnego uderzenia na pewno nie rozprysną się na wiele kawałków, a jedyne co może się stać to delikatne uszczerbienie. Jak zatem widać nie ma co się obawiać o bezpieczeństwo kiedy wybierzemy balustradę ze szkła.
Czy szklana balustrada to dobry pomysł?

Gdzie warto szukać balustrad do domu?

Tak jak już wcześniej było wspomniane największe znaczenie ma tutaj jakość szkła z jakiego będzie wykonana balustrada. Właśnie z tego względu warto szukać jej w Internecie, bo wtedy będziemy mieli możliwość przeczytania opinii innych osób na temat konkretnej balustrady co może w znacznym stopniu ułatwić nam ostateczny wybór. W przypadku, gdy zależy nam na wysokiej jakości balustradach to odpowiednim miejscem na ich zamówienie może być ta firma: https://tierspol.pl/balustrady/, która jest polecana przez wiele osób.